rdo.kz
Авторизация

Үй жануарлары

Қысқа мерзімді жоспар
Пән: Қазақ тіліМектеп: Комаров атындағы орта мектебі
Тақырыбы: Үй жануарларыМұғалімнің аты-жөні: Базарова Г.С
Сынып: 1 А
Күні: 02.06.2016ж
Қатысқандар:Қатыспағандар:
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:1Т5.1.1 Тыңдаған мәтінді түсінеді, түсінгенін пікір, сұрақтар, немесе қимыл арқылы білдіреді.
Сабақ мақсаты:Барлық оқушылар орындай алады:
• үй жануарларының аттарын атайды,
• үй жануарлардың суреттерін бояйды, айта алады
Көпшілік оқушылар орындай алады:
• үй жануарларын суреттен көрсете алады
• үй жануарлардың пайдасы туралы айта алады
Кейбір оқушылар ғана орындай алады:
• атын атай алады, суреттен таба алады, дыбыстайды
• сөйлем құрастырады
Дағдыларды дамыту.
Болжамдар ұсыну үшін тіректер пайдалану.
Қарлы кесек ойыны арқылы сөйлем құрастыру

Тілдік мақсат:Оқушылар орындай алады:
Дыбыстайды, табиғи тәсіл арқылы көрсетеді, үй жануарлары туралы сөйлем құрастырады
Пәнаралық байланыс:Жаратылыстану, сурет сабағы
Алдыңғы оқу:«Сәлемдеме жіберіңіз» стратегиясы арқылы сабақтың тақырыбы анықталады. Мақсаты хабарланады, бағаның дескрипторлары көрсетіледі:

Тыңдаған мәтінді түсінеді, пікір білдіредіАудио тыңдайды
Суретінен көрсетеді, атын атайды (аудио тыңдалым)


қимыл арқылы көрсетеді, сөйлем құрастырадыСуретке қарап қимылмен көрсетеді, сөйлем құрастырады

Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған іс-әрекетРесурстар
Басы ( 20 мин)Ширату.
Ұ. Тағы сабақ басталды,
«Бес» алуға аз қалды.
Бəрін айтып жасқанбай,
Риза қылғын басқаны.
Үлгілі де бола біл,
Жақсыны сен көре біл!
Таңдандырып үй-ішін
Жақсылық сыйлап, өсе біл!.
- барлық оқушылар сынып ішінде жайылып қойылған суреттерді жинайды (жартысын тап ойыны)
Балалар құрастырған үй жануарларын атайды
  • үлестірмелі парақшалар: үй,
  • үй жануарларының суреттері
  • Үй жануарларының мүсіндері.
Ортасы (10 мин)Мәтін. Әлемде жануарлардың көп түрі бар. Алғашында олардың барлығы жабайы болған, бірақ адам кейбірін қолға үйретті. Адамдар үй
жануарларына қамқорлық көрсетеді. Қамқорлық көрсету деген, оларды тамақтандыру, емдеу, баспана жасау. Үй жануарлары: Сиыр,қой,жылқы,ешкі,түйе,ит,мысық
Сұрақтар.
Бейне – аудио фильм «Үй жануарлары»

Сөйлем құрастыру. «Қар кесегі» стратегиясы.
Әр топтан бір-бір баладан шағады да, сөйлем құрастырамыз.
Топтық жұмыс
1 тапсырма. Балалар үй жануарларының берілген дайын қаңқасын
бояйды да, жануарлардың түстеріне қарап сөз тіркес құрайды.
2 тапсырма. «Екі жақты серпілес» үй жануарлардың пайдасы туралы айта алады
3 тапсырма. ТКО. Аудио тыңдалым арқылы үй жануарларын ажыратады.Үй жануарларының аттарын ажырату
Соңы (10 мин)Кері байланыс.
Оқушылар табиғи тәсілмен, ым- ишарамен үй жануарларын көрсету керек сыныптастары не екенін табу керек. «Тамаша!»
Бағалау (мұғалімнің бағасы)
Мұғалім балаларды қолдарын көтеріп басбармақтарын көрсету арқылы бағалауды усынады:
1. төмен қарай – ештеңе түсінбедім.
2. көлбеу – толық түсінбедім.
3. жоғары қарай – бəрін түсіндім, басқаға түсіндіріп бере аламын.
Қосымша ақпаратБағалауПәнаралық байланыс
Кейбір үй жануарлар туралы білетін мәліметтерін отраға салу.• Оқушылар үй жануарларын ажырата білуі керек.Жаратылыстану. Жануарларды қолға үйрету.

Рефлексия 5 минМына орынды сабақтағы бақылауларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Өзіңіздің сабағыңыз туралы сол жақтағы бағанада жазылған сұрақтарға жауап беріңіз
Сабақ мақсаттары мен оқумақсаттары орындалды ма? Бүгін неге үйренді? Сабақ қалай, қай деңгейде өтті?
Жоспарланған тыңдалым жақсы іске асты ма?
Уақытты қалай пайдаландым?
Тақырыптың өмірмен байланысы болды ма?
Сабақ мақсатты орындалды. Оқушылар үй жануарларының атын атап, олардың қандай пайдасы бар екені жайлы білді. Тыңдалым жақсы іске асып, оқушылар жаңа сөздерді айтып, сұраққа жауап бере алды.Уақытты үнемді пайдаландық . Сабақ жинақы, уақытында, өмірмен тығыз байланыста өтті.
Қорытынды бағалау
Сабақ барысында неғұрлым сəтті өткен екі сəтті атаңыз (оқытушы тарапынан да, оқушы тарапынан да...)

Сабақты жақсартуға əсер етер екі сəтті атаңыз (оқытушы тарапынан да, оқушы тарапынан да...)

Жалпы сынып пен жеке оқушы туралы жаңа не білдім жəне бұл келесісабақтың өтуіне қалай əсер етеді?
Оқушылар белсенді жұмыс істеді. ТКО, «Қарлы кесек» тәсілі сәтті өтті. Оқытушы тарапынан бағалау, мадақтау сөздері,стратегиялар сәтті шықты.
Оқытушы тарапынан ынталандыру ша
25-12-17 | Просмотров: 276 | 0 комментариев

Поделиться в социальных сетях

Материал разместил
Азамат
1821 добавленных материалов и 3 комментариев

Олимпиадалар
Читайте также

  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent
Вопрос:* Қазақстанның бас қаласы?
Авторизация
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.3 бесплатно